Ez a weboldal sütiket használ. Az Uniós törvények értelmében kérem, engedélyezze a sütik használatát, vagy zárja be az oldalt. Adatvédelmi tájékozatónkat ITT találja.

Megéri az Airpods vásárlás?

Nagyon menőn néz ki a 2016 végén kiadott Apple Airpods, de vajon megéri az árát? A cikkben ennek járunk utána.

Wireless. Effortles. Magical

Ezekkel a címszavakkal hirdeti az Apple az Airpodját, lássuk mi ebből az igazság.

Vezeték nélküli fülhallgató

Nem az első és nem is az utolsó a piacon az Airpods, mely vezeték nélküli technikát használ, de az első olyan eszköz, ami teljes mértékben az iOS-re van szabva. Az Apple mérnökei és formatervezői sok-sok éve elkápráztatnak minket azzal, hogy milyen szép, esztétikus eszközöket készítenek.

Nincs ez másképp az Airpods esetében sem.

Számtalan eszköz van a piacon, de kevés olyat fogsz találni, ami ilyen szép. A kellemes, kicsiny tartó és a kényelmesen, szinte észrevétlenül a füledbe simuló füles tökéletes párost alkot. Mondani se kell, hogy ha az almás termékek rajongója vagy ÉS utálod a kábeleket gubancolni mindig, akkor talán kár is tovább olvasni a cikket.

Egyszerűen csak rendeld meg az Apple Airpods fülhallgatót, mert ezt NEKED találták ki

Effortless, azaz könnyedén

Megszoktuk már az Apple-től, hogy nem kényszerít minket mindenféle bütykölésre - bekapcsolod és működik. Pontosan ezt nyújtja az Airpods is - pillanatok alatt összekapcsolódik az iPhone-oddal mindenféle küszködés nélkül. Csillagos ötös a működés, ez vitán felül áll. Ahogy az ilyen vezeték nélküli eszközök, ez is Bluetooth technológián keresztül kommunikál a telefonnal. A nagy különbség, hogy az Apple termékek esetében nem kell "szórakozni" különböző párosítgatásokkal, csak egy érintés a telefonodon és kész.

Magical

A technikai megvalósítás valóban mágikusan jó. Már az első használat után felmerül benned, hogy mégis, hogy a csudában tudtál eddig kábel rengeteggel küszködni? Tökéletesen passzol az eszköz mind a füledhez, mind a telefonodhoz és ez a valaha volt legkényelmesebb eszköz, amin zenét hallgattál eddig. A vezeték nélküli technika talán még nem is lenne nagy szó - viszont az, ahogy megcsinálta ismét az Apple az igenis figyelemre méltó.
Könnyen, gyorsan, egyszerűen üzembe helyezed és utána fantasztikus hangzásvilág fogad, amit sokszor még egy hatalmas fejhallgató sem képes nyújtani.

A nagy szavakon túl - mit tud valójában az Airpods?

Kezdjük a külsővel először is. A méretei pont megfelelőek minden felhasználó számára. Kicsivel több, mint 4 centiméteres az egész, a szélessége és mélysége pedig a 2 centit sem éri el, tehát szinte észrevétlenül hordhatod. Tökéletesen simul a füledbe, egy pillanat alatt el is felejted, hogy van valami ott. A tartója sem sokkal nagyobb, 2x4x5 centiméter az egész. Lehelet könnyű, bárhova magaddal viheted, észre sem fogod venni, hogy ott van. Mivel ilyen apró, ezért a tartója elfér a zsebedben is, ha női táskában hordanád, akkor pedig szintén nem fog gondot jelenteni.

Az akkumulátora is bámulatos - töltő nélkül 5 órányi zene hallgatást bír, a töltővel együtt pedig több, mint 24 órán át rendelkezésedre áll. Ráadásul piszok gyorsan tölt - tedd 15 percre a tartóba és kapsz újabb 3 órányi zenét!

A töltője több töltésnyi energiát képes tárolni, tehát attól sem kell tartanod, hogy folyamatosan töltened kell valamelyik eszközt, kiválóan el lehet boldogulni vele.

Beszélgetési idő

Nagyjából 2 órányi beszélgetést bír az akkumulátor, töltővel együtt ez 11 órányi is lehet - így azért ki lehet bírni az egész napot :)

Hogy jelzi, ha merülni kezd?
Amikor az Airpods akksija elkezd merülni, akkor megszólal egy kis hang az Airpodsban, így tudatva veled, hogy be kell rakni a töltőbe. Egyszer szólal meg, amikor alacsony a töltöttség, másodjára pedig közvetlen a kikapcsolás előtt.

Hogy lehet növelni az Airpods akksijának élettartamát?
Itt van néhány trükk, amivel elérheted, hogy tovább szolgáljon téged az Airpods

  • Ne nyitogasd a tartóját, ha nem muszáj - ha sűrűn nyitod-csukod a tartót, az nem lesz jó hatással rá
  • Ha töltöd az Airpods-od a tartójában, akkor a legjobb, leggyorsabb eredményt úgy érheted el ha az iPhone vagy iPad töltővel használod, vagy bedugod a Mac-edbe
  • Tartsd lehetőség szerint mindig feltöltve - amikor épp nem használod, akkor hagyd benne a tartójában

Hogy ellenőrizheted a töltöttséget?
Az Airpods töltöttsége a tartóján keresztül ellenőrizhető legegyszerűbben. Egyszerűen csak helyezd bele és tartsd közel  kinyitott állapotban az iPhone-odhoz. Egy szempillantás múlva ki is írja mind a tartó, mind az Airpods töltöttségi szintjét a telefonod.
Ugyancsak megnézheted a Batteries applikációval (ebben az esetben is a tartóban kell lennie a fülesnek).

Az Airpods mikrofonja és hangszórója tökéletes összhangban van. Kiválóan szűri a külső zajokat, így beszélgető társad csak téged hall majd. Még kicsit zajosabb környezetben is megfelelő hangerővel szól, nem kell ordítania annak akivel beszélsz.

Nem fog kiesni a fülemből az Airpods?

Jogosnak tűnik a félelem. Megvetted drága pénzért a fülest, másnap pedig négykézláb kell keresni, hogy hova eshetett. Had nyugtassalak meg - számtalan teszt bebizonyította, hogy még sportolás közben sem fog kiesni a füledből, az Apple szakemberei nagyon eltalálták a designt, pontosan passzol majd és nem kell idegeskedni miatta. Ha nem hallod a zenét az csak amiatt lehet, mert épp számot vált a lejátszó ;)

Milyen telefonnal kompatibilis az Airpods?

iPhone 5-től, illetve iPad Airtől fölfelé bármely eszközöddel képes összekapcsolódni, tehát semmiféle kompatibilitási probléma nincs - csak engedélyezed és működik is.

Meggyőztünk? Nézd meg az Apple Airpods termékünket

Tetszett a cikk? Nyomj egy Like-ot ha igen

Tartalomhoz tartozó címkék: apple airpods